Du er her: AU » Om AU » Organisation » Tlf., e-post og adresser

TELEFON, E-POST OG ADRESSER

Find Person

Søg


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11
Søger efter "ingeniørvidenskab"
AUID Navn TitelTelefon Mobil AfdelingEmail  
68504Britt-Ea JensenAkademisk medarbejder8715 76522262 2423Institut for Ingeniørvidenskab - Sekretariatet, Dalgas Avenuebeje@eng.au.dk 
278141Camilla RotvelPh.d.-studerende  Institut for Ingeniørvidenskab - Biomedical Engineeringcaro@eng.au.dk 
284402Carina Kjeldahl MøllerStuderende  Institut for Ingeniørvidenskab - Molecular Engineering 
258332Casper ClausenPh.d.-studerende 2240 0001Institut for Ingeniørvidenskab - Membrane and Sensor Technologycasperc@eng.au.dk 
207990Casper Lehmann VestergaardStuderende  Institut for Ingeniørvidenskab - Molecular Engineering 
448148Chao ZongPh.d.-studerende8715 7642 Institut for Ingeniørvidenskab - Indoor Climate and Energychao.zong@eng.au.dk 
306391Charlotte NielsenStuderende  Institut for Ingeniørvidenskab - Molecular Engineeringchn@eng.au.dk 
384031Christian Fischer PedersenAdjunkt4189 3318 Institut for Ingeniørvidenskab - Pervasive Systemscfp@eng.au.dk 
527134Christian Raun JepsenVidenskabelig assistent  Institut for Ingeniørvidenskab - Tectonics 
206189Christina Østerballe PedersenPh.d.-studerende 2426 0726Institut for Ingeniørvidenskab - Air Quality EngineeringChristina.Osterballe@eng.au.dk 
278041Christoffer Bjerremand HansenErhvervsPhD  Institut for Ingeniørvidenskab - Plastic and Polymer Engineeringxoffer@eng.au.dk 
223245Claus Aage Grøn SørensenSeniorforsker8715 76382282 7547Institut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Dalgas Avenueclaus.soerensen@eng.au.dk 
265679Claus Ballegård NielsenPh.d.-studerende4189 3262 Institut for Ingeniørvidenskab - Software Engineeringclausbn@eng.au.dk 
126384Connie Jenning MelchjorsenLaborant8715 55355135 9654Institut for Ingeniørvidenskab - Molecular Engineeringcjm@eng.au.dk 
488675Cristiane de Almeida Neves XavierGæsteforsker  Institut for Ingeniørvidenskab - Biorefiningcrisanx@eng.au.dk 
443727Daniel Girma MulatPh.d.-studerende  Institut for Ingeniørvidenskab - Manure Technology and BiogasDanielG.Mulat@eng.au.dk 
210508Daniel SiboskaPh.d.-studerende 5154 2253Institut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingdasi@eng.au.dk 
278933David Nicolas Østedgaard-MunckPh.d.-studerende  Institut for Ingeniørvidenskab - Membrane and Sensor TechnologyDNMunck@eng.au.dk 
266296Dezhao LiuPostdoc3058 8083 Institut for Ingeniørvidenskab - Air Quality Engineeringdeli@eng.au.dk 
277332Dionysis BochtisSeniorforsker 2426 0143Institut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Dalgas Avenuedionysis.bochtis@eng.au.dk 


Find personer tilknyttet en enhed

Udfyld søgefeltet, eller fold enhedshierarkiet ud ved at trykke på for at finde den ønskede enhed.

Omstillingsborde

  • Aarhus Universitet (hovednummer): 8715 0000
    • Campus Aarhus: 8715 0000
    • DCE - Nationalt Center for Miljø og Energi: 8715 5000
    • DCA - Nationalt Center for Fødevarer og Jordbrug: 8715 6000

Er du medarbejder ved Aarhus Universitet?

Hvis du ikke har fået tildelt et telefonnummer, bedes du sende en mail til helpdesk@au.dk med følgende oplysninger:

  • Fulde navn
  • Dit evt. gamle telefonnummer
  • Organisatorisk tilknytning
  • Bygnings- og lokalenr. for nummeret
  • Kontaktoplysninger (hvis forskellig fra bruger)
  • Beskrivelse af problemet

Du vil derefter få tildelt et telefonnummer af AU IT.

Hvis du er registreret med et forkert telefonnummer bedes du kontakte en persondataredaktør. Læs mere om dette på http://medarbejdere.au.dk/administration/it/redigering-af-persondata/.

Hent AU Find til iPhone

Med "AU Find" kan du med din iPhone eller iPad finde kontaktoplysninger til personer på Aarhus Universitet, finde vej på kort, søge på enheder og meget mere.

Henvendelse om denne sides indhold: 
Revideret 04.11.2014

Aarhus Universitet
Nordre Ringgade 1
8000 Aarhus C

E-mail: au@au.dk
Tlf: 8715 0000
Fax: 8715 0201

CVR-nr: 31119103
EAN-numre: www.au.dk/eannumre

AU på sociale medier
Facebook
LinkedIn
Twitter
YouTube

© — Henvendelser til webredaktør

Cookies på au.dk